Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 098 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

„JABŁKA ZE SNU” – BOŻENY CIUPY-KREWSKIEJ

poniedziałek, 06 maja 2013 15:27
Skocz do komentarzy

 

 

W sobotnie popołudnie  4. maja br. w Namysłowskim Ośrodku Kultury miało miejsce spotkanie z cyklu „Wena i przyjaciele”, zatytułowane tym razem „Jabłka ze snu”.  W swojej istocie był to wieczór autorski młodej namysłowskiej poetki Bożeny Ciupy-Krewskiej, której wierszom wspaniałą oprawę stworzyły obrazy wenianki Andrzeliki Jazłowieckiej oraz koncert młodych, wokalnie i muzycznie utalentowanych artystów z  Wrocławia – Hani Sosnowskiej i Marcina Kowalskiego. Wiersze czytała ich autorka, wspierana nie tylko przez przybyłą w tym celu z Choruli Anastazję Wandrowską, ale również przez przyjaciół z „Weny” – Ewę Kacę, Grzegorza Kalinowskiego, Marikę Kołakowską i Ulę Szuster.

 

 

Swój wiersz odczytał poeta z Kępna, Krzysztof Rębowski, dedykując go głównej bohaterce wieczoru. Sympatyczny duet z Wrocławia wykonał na bis dwa wiersze Bożeny w swojej (muzyczno-wokalnej) interpretacji, co wzbudziło duże zainteresowanie widowni, która dała temu wyraz należnymi brawami.

Skoro o widowni słowa… Z dużą satysfakcją odnotowuję obecność wieloletnich, niezawodnych przyjaciół KMT Wena, którzy jak widać bardzo kochają poezję i jej twórców.

 

Dla zainteresowanych podaję linki do nagrań z koncertu Hani i Marcina:

Część 1.:             http://youtu.be/iWTHOxM5QlI

Część 2.:             http://youtu.be/JbBRkcnS95I

Utwory na bis:     http://youtu.be/zxutNKrTz2U

 

 

Kazimierz Jakubowski

Podziel się
oceń
0
0Więcej na ten temat


Licznik odwiedzin:  52 928  

O moim bloogu

Opinie, polemiki, felietony, zapiski podróżne.

O mnie

Praca: do niedawna prowadził prywatną działalność gospodarczą, był współwłaścicielem Gazety Ziemi Namysłowskiej, przez pewien czas pełnił obowiązki red. naczelnego w namysłowskim „Magazynie Powiatowym”, był redaktorem w „Panoramie Opolskiej”, redaktorem technicznym w „Gazecie z Głogówka:” reporterem Radia SUD, jest mlodszym instruktorem w Namysłowskim Ośrodku Kultury, opiekunem KMT „Wena”.
Wyróżnienia: Dyplom honorowy wojewody opolskiego za aktywną działalność na rzecz rozwoju ruchu artystycznego i społeczno-kulturalnego, 25 dyplomów i listów gratulacyjnych za prace w upowszechnianiu kultury w lokalnym środowisku, 16 nagród i wyróżnień literackich, 3 wyróżnienia w ogólnopolskich konkursach recytatorskich (w tym srebrna i brązowa odznaka recytatora), dyplom uznania jednostki wojskowej (!), list pochwalny za pracę zaopatrzeniowca i magazyniera w ZRB MZEAS... i Medal XXXX lecia PRL (sic!)... Tego typu wyróżnień jest dużo więcej, ale kto by to liczył.

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 52928