Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 098 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

FRAGMENT KORESPONDENCJI CZĘŚCIOWO WYPIPANEJ

niedziela, 06 października 2013 10:57
Skocz do komentarzy

„Ja się pytam (Piiip!) co w piątek o szesnastej robili włodarze tego miasta i tegoż powiatu? Co robili wtedy ludzie odpowiedzialni za promocję kultury? Co robili nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich? Gdzieście byli poloniści, historycy, magistry od wychowania obywatelskiego i sztuki? A wy, dyrektorzy tych instytucji, toż waszym obowiązkiem jest jak psy gończe wyganiać tych wcześniej wymienionych, na takie imprezy jak wieczór Ewy Kacy. Bo (Piiip!) tak się rodzi wspólnota lokalna, małe ojczyzny i lokalny patriotyzm! Czy, do (Piiip!) babki terrorystki, z tymi dwojgiem utalentowanych młodych ludzi nie powinna przyjść ich polonistka (czy ich dyrektorka) i powiedzieć: Kochani, patrzcie - toż w mojej szkole takie kwiatki rosną, takie diamenty się rodzą, ja Tobie Kaźmirzu ich posyłam, a wy je oszlifujcie! Taaa, ja wiem - gdyby Ewa kredyty rozdawała (Piiip!), to by wszyscy przybiegli z lewicy i z prawicy! A przecież trzeba prawdę powiedzieć, że w normalnym województwie, typu Śląskie - Namysłów nie miałby szans na powiat, a w normalnym kraju, jak Niemcy, to taki chory twór jak Opolszczyzna nie miałby szansy być landem. Zatem gdzieście byli wojewodowie, marszałkowie i ich totumfackie dworskie ciury? Do waszej śmierci będę was (Piiip!)  o to, że to dzięki Kacom, Wasze grajdołki, posadki i funkcyjki mają sens! Wreszcie gdzieście byli mieszkańcy tego miasta? Bo to dla Was się pisze i Bóg powołuje między Was takie winne grona, takie talenty, leczące wasze (Piiip!) sumienia i dusze, i spróchniałe mózgi oraz wszelkimi uprzedzeniami (Piiip!) cielska! Ewie Bóg zapłać, a wymienionym i przeoczonym szczery (Piiip! Piiip!)!

A tam, jeszcze napiszę!… Jeśli ty, jeden z drugą, nie czytałeś Siłaczki i Antka, a jesteś wychowawcą, i nie czujesz tego posłania, to ja cię posyłam (Piiip!) Idź ty (Piiip!) jeśli nie widzisz wśród tych maluczkich Antków. (Piiip!) (Piiip!) (Piiip!)

To chyba z Dr Hackenbusha była końcówka. Pewnie obraziłem Pana Kazimierza, filiusaesthetica, ale za (Piiip!) (Piiip!) nie przeproszę!

A teraz wymiatam w cudne manowce!...”

(autor do wiadomości Redakcji)

Podziel się
oceń
1
0Więcej na ten temat


Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

Licznik odwiedzin:  52 926  

O moim bloogu

Opinie, polemiki, felietony, zapiski podróżne.

O mnie

Praca: do niedawna prowadził prywatną działalność gospodarczą, był współwłaścicielem Gazety Ziemi Namysłowskiej, przez pewien czas pełnił obowiązki red. naczelnego w namysłowskim „Magazynie Powiatowym”, był redaktorem w „Panoramie Opolskiej”, redaktorem technicznym w „Gazecie z Głogówka:” reporterem Radia SUD, jest mlodszym instruktorem w Namysłowskim Ośrodku Kultury, opiekunem KMT „Wena”.
Wyróżnienia: Dyplom honorowy wojewody opolskiego za aktywną działalność na rzecz rozwoju ruchu artystycznego i społeczno-kulturalnego, 25 dyplomów i listów gratulacyjnych za prace w upowszechnianiu kultury w lokalnym środowisku, 16 nagród i wyróżnień literackich, 3 wyróżnienia w ogólnopolskich konkursach recytatorskich (w tym srebrna i brązowa odznaka recytatora), dyplom uznania jednostki wojskowej (!), list pochwalny za pracę zaopatrzeniowca i magazyniera w ZRB MZEAS... i Medal XXXX lecia PRL (sic!)... Tego typu wyróżnień jest dużo więcej, ale kto by to liczył.

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 52926